CZ EN

Videa

Již 100 let tvoříme historii. Pojďte ji tvořit s námi

Sir Harry Ricardo založil v roce 1915 společnost Engine Patents Ltd, ze které vznikla současná Ricardo plc. Již sto let poskytujeme technická řešení v oblasti konstrukce spalovacích motorů, převodových ústrojí, vozidel, hybridních a elektrických systémů, i v oblasti analýzy dopadů na životní prostředí. Aktivity Ricardo zasahují do oblasti osobních, nákladních a kolejových vozidel, vojenských vozidel, motocyklů, stavebních a zemědělských strojů, lodní dopravy, i do oblasti obnovitelných zdrojů energie.

přehrát

Naše vize

Naše vize: Být světovou špičkou v oblasti dopravy, obnovitelných zdrojů, vývoje a poradenství.

přehrát

World Class Engineering, Research & Development

Ricardo přináší špičková řešení prostřednictvím inovací a prvotřídních technologií.

přehrát

Sartre

Poprvé v historii - projekt dálničních vlaků umožňuje přenechat řízení vozidla počítači – na tomto projektu se podílelo konsorcium několika firem, včetně společnosti Ricardo, v rámci evropského projektu SARTRE. Výstupem tohoto projektu byl funkční prototyp dálničního vlaku, ve kterém Volvo XC60, a Volvo V60 and a Volvo S60, plně automaticky sledoval kamion řízený profesionálním řidičem. Správná funkčnost konceptu byla validována ujetím více než 200 km po španělské dálnici v okolí Barcelony v květnu 2012.

přehrát

Vítězství McLaren motoru 2013

McLaren získal v roce 2013 v německém Stuttgartu prestižní ocenění „International Engine of the Year Awards “ za motor s objemem 3.8 litru twin-turbo V8, který byl navržen a vyvinut ve spolupráci se společností Ricardo.

přehrát